Staff Members

Principal Team

LDA

Linda Danese

Principal
MGE

Michael Gerber

Assistant Principal
SBR

Shirley Lamb

Acting Assistant Principal

Leading Teachers

BCH

Brendan Chugg

Leading Teacher
ADE

Angela Demeca

Leading Teacher

Learning Specialists

JME

Janis Mesiti

Learning Specialist
LSA

Lisa Sarpa

Learning Specialist
AWR

Alex Wren

Learning Specialist

Diamond Community

JC00

Jacqui Curthoys

Teacher
Staff filler

Holly Cicino

Teacher
Staff filler

Lisa Anderson

Teacher
MJ00

Maddy Johnson

Education Support

Amethyst Community

GFL

Georgia Flanders

Teacher
TB00

Tori Barton

Teacher
HG00

Heather Gorman

Teacher
VHA

Vicki Haynes

Education Support

Topaz Community

AZA

Anna Zarkos

Teacher
KGA

Kara Gatt

Teacher
HS00

Hayley Stack

Teacher
PHO

Paula Hounsell

Teacher
FTA

Farzana Tabassum

Education Support

Opal Community

JMCK

Jess Mckinnin

Teacher
AMO

Amira Moore

Teacher
EW00

Emmy Watson

Teacher
MG00

Mitchell Gabriel

Teacher
NJO

Nicole Jobson

Education Support

Garnet Community

AWI

Ashleigh Wilson

Teacher
Staff filler

Anne Doan

Teacher
KC00

Kirsten Cooper-Head

Teacher
DN00

Dee Najdenovski

Teacher
JMO

Julie Morgan

Education Support

Sapphire Community

SPA

Sarah Panayi

Teacher
JP00

Jacinta Porter

Teacher
SGR

Steve Gray

Teacher
MF00

Monique Faraj

Education Support

Ruby Community

EPU

Betty Puku

Teacher
TRO

Tenille Roberts

Teacher
Staff filler

Nathaniel Meilak

Teacher
APE

Amelia Peni

Education Support

Emerald Community

NSP

Nicole Spitalieri

Teacher
AR00

Alex Rodaughan

Teacher
BGO

Belinda Goodwin

Education Support

Coral Community

CME

Courtney Merryfull

Teacher
HMA

Heather Marshall

Teacher
SOC

Sueanne O'Connell

Education Support

Onyx Community

SSP

Stewart Spencer

Teacher
SCA

Sarah Mcloughlin

Teacher
MFI

Marcia Firman

Education Support

Turquoise Community

ASM

Ainsley Smith

Teacher
JH00

James Headlam

Teacher
KCA

Kaye Canning

Education Support

Specialists

LJA

Lee Jarvis

Physical Education
RZ00

Robbie Zammit

Physical Education
JST

Jenn Stirk

Performing Arts
GCO

Genn Collier

Visual Arts
VAC

Vanessa Smith

Science
Staff filler

Callum Crocker

Science
Staff filler

Yuanbin Wei

LOTE

Education Support

PPOR134

Porshian Naidoo

Speech Pathologist
patricia

Patricia van den Broeck

Social Worker

Admin Team

JOH

Heather Johnson

Business Manager
LFU

Lisa Furniss

Finance Manager
KCH

Kerri Cahoon

Administration
SDU

Sharon Dunne

Administration
RBO

Roslyn Bowles

First-Aid
Staff filler

Laurie Worsley

Librarian
Staff filler

Adam Weise

TSSP I.T Technician
DCO

Daniel Conibeer

I.T Technician